Kilka godzin dziennie za kierownicą ciężarówki potrafi porządnie zmęczyć, dlatego warto sięgać po akcesoria tir, które poprawiają komfort pracy i pozwalają nie tylko bezpiecznie, ale nawet nieco szybciej dotrzeć do celu. Jakie gadżety warto zabierać ze sobą w trasę? Które z nich sprawią, że jazda będzie przyjemnością, a jakie pozwolą uniknąć korków i niepotrzebnej straty czasu?

Dobrej jakości nawigacja

Nawet jeśli kierowca pokonuje często tę sama trasę i zna ją bardzo dobrze, zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba z niej nieco zboczyć. Dzieje się tak m. in. w razie zablokowania drogi z powodu wypadku. Wówczas bardzo przydatna jest nawigacja z dokładnymi mapami uwzględniającymi nie tylko drogi główne, ale również te poboczne. Sprzęt wysokiej jakości pozwala ponadto ominąć korki, a tym samym uchronić się przed niepotrzebną stratą czasu, co dla kierowców samochodów ciężarowych ma niebagatelne znaczenie. Tego typu urządzenia umożliwiają również planowanie trasy z uwzględnieniem ograniczeń tonażowych.

Akcesoria tir do wnętrza kabiny

Dla kierowców pokonujących szczególnie długie trasy kabina ciężarówki pełni funkcję nie tylko miejsca pracy, ale też podczas postojów staje się drugim domem. Właśnie dlatego w sklepach z częściami do ciężarówek znaleźć można dywaniki i zasłonki, które nadają wnętrzu bardziej przytulnego charakteru, a dodatkowo chronią przed ciekawskimi spojrzeniami i słońcem podczas postojów. Duży wybór tego typu produktów umożliwia dostosowanie wyglądu wnętrza kabiny do indywidualnych upodobań.

Bardziej komfortowa jazda

W nowszych modelach samochodów ciężarowych klimatyzacja często stanowi element wyposażenia. W przypadku pojazdów, które tego udogodnienia nie posiadają, kierowcy muszą radzić sobie w inny sposób, jak np. sięgając po specjalne osłony przeciwsłoneczne. Nie tylko zacieniają one wnętrze kabiny zapobiegając jej nagrzewaniu się, ale też chronią kierowcę przed oślepiającym słońcem w upalne letnie dni wpływając tym samym na większe bezpieczeństwo w trasie.