Reflektory do samochodów ciężarowych

W wielu ciężarówkach podstawowym źródłem oświetlenia jest przednia lampa zespolona, dlatego warto o nią dbać, aby służyła jak najdłużej z dużą mocą. Oczywiście wraz z upływem czasu na kloszach lamp pojawiają się drobne rysy spowodowane uderzeniami kamieni i śmieci podnoszonych przez koła innych samochodów. Powodem powstawania tego typu uszkodzeń może też być nieprawidłowe czyszczenie kloszy – zamiast sięgać po ostre gąbki zdecydowanie lepiej jest wykorzystać w tym celu miękką ściereczkę. Złym pomysłem będzie też wycieranie na sucho lamp za pomocą ręcznika papierowego, co również przyczynia się do powstawania rys wpływających negatywnie na jakość światła emitowanego przez reflektor. Jeśli klosz jest matowy, można zlecić jego polerowanie wyspecjalizowanym firmom, które zajmują się często także regeneracją odbłyśników. Inne rozwiązanie to wymiana lamp na nowe – tego typu akcesoria tir oferuje niemal każdy sklep z częściami do samochodów ciężarowych, dlatego z dostępnością nie powinno być żadnego problemu. Pamiętajmy, że reflektory do tira dobrej jakości to lepsza widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo.

Trudne warunki na drogach, z którymi nierzadko borykać się muszą kierowcy samochodów ciężarowych, w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo osoby prowadzącej tira, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Nietrudno zauważyć, że wypadek z udziałem ciężarówki ważącej kilkadziesiąt ton niesie ze sobą poważne konsekwencje. Zapewnienie dobrej widoczności znacznie ogranicza ryzyko powstania groźnych sytuacji na drodze, dlatego warto zadbać o dobrej jakości reflektory tir.

Dodatkowe oświetlenie

Reflektory do samochodów ciężarowych montowane na dachu kabiny to dodatkowe źródła światła, które również poprawiają widoczność na drodze. Dzięki nim kierowca może odpowiednio wcześnie zauważyć pojawiające się przed nim przeszkody i zareagować we właściwy sposób, a więc bezpiecznie wyhamować ciężki pojazd lub też wyminąć inne aura stojące na poboczu.